menuordersearch
khatcheen.ir

دریم کچر (کابوس گیر ) به چه معناست ؟ ,

۱۳۹۹/۲/۱۵ دوشنبه
(5)
(0)
دریم کچر (کابوس گیر ) به چه معناست ؟
دریم کچر (کابوس گیر ) به چه معناست ؟

رویا گیر

دریم کچر یا همان رویاگیر به معنای عنگبوت یا دام خواب در فرهنگ سرخپوستان اوجیبوایی (که از نخستین اقوام ساکن در آمریکا هستند)نام وسیله ایست دست ساز ، که حلقه ی آن ساخته شده از شاخهٔ درخت بید است که توری را به شکل تارعنکبوت را درون آن میبافند. پس از انجام مرحله ی بافتن تور  آن را با اشیای شخصی و مقدسی مانند پر و مهره تزئیین میکنند و در محل خواب شخص یا بالای گهوارهٔ کودکانسان آویزان میکنند.

 

دریم کچر در باور مرد اجیبوایی

در باور این مردم هوا آکندهاست از رؤیا و کابوس . پس با آویزان کردن این ساخته، رویاهای خوب از درون سوراخ کابوسگیر عبور کرده و به فردی که در خواب است میرسند و کابوسها در تار آن بهدام افتاده و با طلوع خورشید نابود میشوند. این وسیله همچنین برای آورده شدن سریع تر رؤیاها استفاده میشد.

دریم کچرها از مهمترین نماد مردم سرزمینهای آمریکای جنوبی هستند. قبل از آنکه دریم کچرها راه خود را به دنیای مد و زیورآلات باز کنند، با اهدافی بسیار متفاوت مورد استفاده قرار میگرفتند. داستانهای بسیار زیادی در مورد دریم کچرها و تاریخچهٔ آنها وجود دارد. عده ی زیادی معتقد هستند که آویزان کردن دریم کچرها از دیوار یک اتاق سبب میشود تا اعضای آن اتاق بتوانند به خوبی و آرامی به خواب روند. به همین سبب است که بسیاری از مردمان کشورهای آمریکای جنوبی با آویزان کردن دریم کچرها از دیوار اتاقهای خود سعی به درمان کابوس یا اختلالات موجود در خواب داشتهاند.

بر اساس افسانه ها و گفته های قدیمی

مردمان آمریکای جنوبی بر این باور هستند که رویاهای قدیمی و کابوسها توسط آویزهای موجود در انتهای دریم کچرها از ذهن فردی که خواب است جذب شده و در تارهای این آویزها به دام میافتد، سپس اولین اشعههای نور خورشید در روز آنها را نابود میکند. عده ای از متخصصان معتقد هستند که این تأثیر مثبت دریم کچرها ناشی از تاثیررنگهای شادی است که در ساخت آنها به کار رفته شدهاست. دایرهٔ اصلی در واقع نشان دهندهٔ چرخهٔ زندگی است و برای بسیاری از مردمان آمریکای جنوبی این دایره سمبلی از خورشید، به عنوان عنصر زندگی بخش، زمین به عنوان منبع تغذیه و ماه به عنوان چراغی برای روشن کردن راه روح پس از مرگ جسم است. شبکه ای از تارها و نخها در میانهٔ این دایره همچنین نشان دهندهٔ شبکهٔ زندگی است. در نهایت اشیایی که از انتهای یک دریم کچر آویزان میشوند، به باور بسیاری، نشان دهندهٔ تمام ویژگیها و صفاتی است که والدین دوست دارند در کودکان خود ایجاد کنند و ببینند. بهطور سنتی، پرهای یک عقاب را از انتهای این حلقهها آویزان میکنند تا صفاتی مانند شجاعت در نوزادان پسر ایجاد شود. به همین ترتیب پر جغد نیز برای ایجاد صفاتی مانند دانایی در بالای گهوارهٔ نوزادان دختر آویزان میشد. 

 

حالا اگه دوست دارین یه نگاه به دریم کچر های ما بیندازید 

 

 

آویز دیواری دریم کچر 

آویز دریم کچر دست ساز 

  آویز ماه دریم کچر 

دریم کچر به صورت گردنبند/آویز ماشین 

دریم کچر به صورت گردنبند/آویز ماشین 

دریم کچر به صورت گردنبند/آویز ماشین 

 

دریم کچر به صورت گردنبند/آویز ماشین 

دریم کچر به صورت گردنبند/آویز ماشین 

دریم کچر به صورت گردنبند/آویز ماشین 

 

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . راهنمای انتخاب سایز سایز مردانه چگونگی اندازه گیری: 1- سینه : ناحیه دور پر ترین قسمت سینه را اندازه گیری کنید. 2- کمر : ناحیه دور باریک ترین قسمت کمر را اندازه گیری کنید. 3- باسن : پا ها را در کنار هم قرار دهید و بایستید ، دور پر ترین قسمت باسن را اندازه گیری کنید. پرسش های متداول کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد. مجوزها کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi